SPOJIVO

TIP PRE VÁS: Ako pripevniť poštovú schránku do rôznych povrchov?

Umiestnenie a pripevnenie poštovej schránky môže vyvolať kopec otázok. Potom, čo si zvolíte vhodné miesto a vyberiete si tú najlepšiu schránku, musíte vyriešiť problém, ako ju upevniť. A to správne kotvenie závisí najmä od podkladu. Nižšie nájdete zopár tipov ako schránku pripevniť bez problémov do zateplenej fasády, do dreva alebo do kovu.

Do zateplenej fasády

Použijeme špirálové hmoždinky WKDS. Hmoždinka sa jednoducho zaskrutkuje do zateplenia, skrutku použijeme s priemerom 4,5 mm. WK-DS050 použijeme pri hrúbke izolácie 60 mm a viac. WK-DS085 použijeme pri hrúbke izolácie 90 mm a viac. Nosnosť jednej takejto hmoždinky je až 5 kg, teda pre poštovú schránku viac ako postačujúca.

Ďalšou možnosťou je prevŕtať sa cez zateplenie až do muriva, no v tomto prípade je dôležité vybrať dostatočne dlhú hmoždinku. Na výber máte hmoždinky so skrutkou, aj bez.   

Do dreva

Použijeme samoreznú skrutku do dreva, v našom e-shope nájdete široký výber, dostupný cez tento odkaz. Ak nechcete použiť samorezné skrutky, a ak máte prístup aj z druhej strany dreva, môžete použiť klasické metrické skrutky, s podložkou a maticou. Na výber vám ponúkame veľké množstvo dĺžok, stačí si vybrať také, aké potrebujete.  

Do kovu / o kov

Ak to situácia umožňuje, môžete na uchytenie použiť samozávrtné TEX skrutky, využiť môžete skrutky s poľgulatou alebo zápustnou hlavou – ich výhoda spočíva v tom, že ich dokážete použiť bez predvŕtania. Ďalšou možnosťou je prichytenie pomocou skrutky a nitovacej matice – tak sa vám vytvorí potrebný závit, kľudne aj v tenkom profile, a schránku ľahko priskrutkujete.

Ak vás zaujali schránky z obrázka, môžete si ich objednať aj na našom e-shope pod týmto odkazom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *